Ema

Ema armastus

Ema armastus oma lihase lapse vastu erineb olemuslikult kõigist teistest kiindumustest ning põleb nii ühtlase ja heleda leegiga, et see näib olevat ainus muutumatu asi selles maises muutlikus maailmas, nii et isegi kui ema ennast ei ole, valgustab see ikka veel meie teed ning annab lohutust.

W. H. Hudson (1841-1922)

Ema armastus! Mida saaks sellega võrrelda! Kõigist maistest asjadest jõuab see kõige lähemale jumalikule armastusele taevas. Ema armastus tähendab eluaegset pühendumust – ja mõnikord eluaegset ohverdust – ainsa mõttega, ainsa lootusega ja ainsa tundega, et tema lapsed kasvavad terveks ja tugevaks, vabana halbadest harjumustest ja võimelisena enda eest hoolt kandma.

Anonüümne

Naine tunneb oma abikaasat ainult sellest hetkest saadik, mil nende elud kokku puutusid. Nad on kaks võõrast, kelle on kokku toonud juhus ja armastus, ning osalt nad jäävadki nendeks, kuni pettumus või surm nad uuesti lahutab, kuid emana avastab naine teistsuguse armastuse, sest ükskõik, kuidas võivad aeg ja asjaolud tema ja lapse vahele tulla, on nende elud igaveseks ühte põimunud. Tahtlikult või tahtmatult on ta ennast aega projitseerinud ning näeb nüüdsest peale maailma endast erinevate silmade läbi.

Pam Brown, s.1928

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga